Invenio

Blog dla najlepszych inżynierów w kraju.

Każdego roku liczba internautów wzrasta.

Z roku na rok liczba użytkowników internetu wzrasta, a równocześnie użytkownicy chcą od swojego dostawcy głównie tego, żeby udostępniany był bardzo szybki internet, ale także tani internet. Więc, aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników ulepsza się a także opracowuje różne rodzaje internetu a ponadto medium. By zadowolić użytkowników a także uzyskać szybki, ale też tani internet, stosuje się zazwyczaj szybki internet.

Ten internet przesyłany jest przez światłowód , który jest zamkniętą, niewiarygodnie cienką strukturą , która wykonana jest z włókna szklanego. Nośnikiem informacji w tym przypadku jest światło. Pod względem technicznym internet ten zapewnia dłuższy zasięg funkcjonowania a ponadto większe pasmo w porównaniu do zwykłego przesyłu internetu. W tradycyjnej sieci do przesyłania informacji używa się prądu elektrycznego, natomiast internet światłowodowy pozwala na transmisję modulowanej fali świetlnej , która emitowana jest przez laser półprzewodnikowy czy też diodę elektroluminescencyjną (LED).

Poza bezspornymi technicznymi zaletami, jakie ma internet światłowodowy, jego wykonanie jest znacznie tańsze w porównaniu do klasycznych kabli wykonanych z miedzi. Poza tym kable internetu światłowodowego są lżejsze a ponadto dużo bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Wykorzystanie światłowodu ma dużo zalet, które powodują, iż światłowodowy internet jest bardzo szybki oraz tani. Są to najważniejsze cechy, aby użytkownik był zadowolony korzystaniem z internetu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *