Invenio

Blog dla najlepszych inżynierów w kraju.

Należycie poprowadzony trening personalny działa nie tylko na nasze ciało, ale również na nasz umysł.

Personalne treningi są w Polsce widziane z reguły jako wymysł lub tylko dla ludzi o bardzo dużych dochodach. Jednakże prawie każdy klub fitness proponuje możliwość zasięgnięcia z wsparcia trenera personalnego, a w dużych miastach powstają specjalne studia tego typu treningu. Dużo ludzi korzysta z tego typu klubów, co doprowadza do zminimalizowania cen oraz zachęcenia do pracy kolejnych trenerów.

Zagadnienie treningu personalnego to niezwykle rozległe spektrum, które obejmuje już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do kontrahenta. Oczywiście podstawową sprawą jest chęć poprawy sprawności fizycznej oraz prezencji sylwetki. Mamy zatem do czynienia z koniecznością przygotowania planu treningowego ,a także konsultacji związanymi z należytym żywieniem. Bardzo dobry trener musi nie tylko wiedzieć, jak przystosować plan treningu do prywatnych potrzeb organizmu, lecz przede wszystkim potrafić stosownie motywować kontrahenta, a następnie małymi krokami ustalać mu następne cele które powinien osiągnąć. Poprawnie poprowadzony trening personalny działa nie tylko na ciało, lecz także na nasz umysł. Umożliwia rozładować emocje, frustrację, jak i pobudzać do pozytywnych działań.

Bardzo wielu trenerów personalnych opowiada, że praca z ich klientami trwa 24h na dobę. Po skończeniu indywidualnego treningu, przykładowo który trwa godzinkę, nie kończy się ich praca, ponieważ klient powinien zmienić swój tryb życia na zdrowszy. Trener personalny powinien mieć stały kontakt z klientem, dawać mu wsparcie również poza godziną treningów. Da się to zrealizować, np. przez wyznaczanie dodatkowych aktywności fizycznych, jak również edukowanie w celu należytego odbierania sygnałów jakie daje nam nasze ciało.

Pełny pakiet narzędzi związanych z prowadzeniem fizycznym również u sportowców przygotowuje trener fizjoterapeuta Katowice W tym wypadku program kursu jest prowadzony przez sportowców praktyków, częstokroć specjalistów w swoich dziedzinach. Rzecz jasna im bardziej doświadczony oraz utytułowany trener personalny, tym od razu wyższa jakość usług, niemniej jednak również wyższe koszta. Dlatego też trenera należy dobrać do swojej osobistej sytuacji życiowej a także ambicji. Bardzo wiele uzależnione jest od tego, co chcemy osiągnąć i w jakim czasie. Trzeba jednakże bardzo uważać, ponieważ koszty treningów personalnych są bardzo zróżnicowane i niekoniecznie tak jest, że mniejsza cena oznacza poprowadzenie kursu poprzez mało doświadczonego trenera.

Jeśli ceny takiego treningu są dla nas za duże, będziemy mogli spróbować je zmniejszyć przez skorzystanie z oferty pakietów treningowych. Wykupujemy wtedy od razu serię treningów personalnych, np. dziesięć lub dwadzieścia, co jest tańsze a także może zachęcać Nas do dalszego działania. Jeżeli i tak musimy płacić za trening… Możemy również uprawiać sport w dwójkach albo grupach, zazwyczaj do czterech ludzi. Nie możemy wówczas wymagać, że trener będzie całkowicie skupiony tylko na naszej osobie, ale koszt tego typu usługi często może wynosić dosłownie około 30 % wyjściowej ceny. Równocześnie w ten sposób zdołamy osiągać identyczne rezultaty, co podczas treningu osobistego. Musimy mieć jedynie chęć do jakichkolwiek przemian w naszym życiu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *